23.11.2019 - 21:24
Medya da kokmuş da haberimiz yokmuş!

Türkiye’de siyasetin, STK’ların, medyanın koktuğunu biliyorduk ama şu üç gündür yaşanan gösterdi ki, Türkiye’de tuz da kokmuş. Tam bir arınma lazım!

23 Kasım 2019 Cumartesi Türkiye Gündemi Yorumu:

 

Sözcü gazetesi Başyazarı Rahmi Turan üç gündür Türkiye gündemini işgal ediyor. Neyse ki bugün o boş işgaliyeye son verdi. Önce Külliye’ye giden ismin Muharrem İnce olduğunu yazdı. Muharrem İnce bu iddiaya çok sert tepki gösterdi ve "Görüşme gerçekleştirdiysem Taksim'de kendimi yakarım" ifadesini kullandı. İnce, “Bunun benim üzerimden parti içi muhalefete yönelik bir operasyon olduğunu ve bunun genel merkezin mutfağında bir çete tarafından pişirildiğini biliyordum. Tahminlerimde yanılmadım" sözünü sarf etti. Hızını alamayan Muharrem İnce, yarın saat 13.00 bası toplatışı yapacağını bildirdi de biraz sakinleşti.

 

Rahmi Turan’ın Muharrem İnce’nin ismini vermesiyle birlikte diğer isimler çorap söküğü gibi geldi. Rahmi Turan kamuoyu baskısına dayanamadı ve haber kaynağının Talat Atilla olduğunu açıkladı. Talat Atilla ise “Bu haberi Kılıçdaroğlu’na ‘bir şekilde’ doğrulattığı” ifadesini kullandı ve haber kaynağını açıklayamayacağını bildirdikten sonra “Bilgiyi veren bir CHP’li” dedi.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’de yaptığı açıklamada "CHP örgütlerine yönelik ciddi kumpaslar var. CHP'yi nasıl geriletiriz diye kumpaslar kuruluyor" dedi.

 

CHP Sözcüsü Faik Öztrak ise Talat Atilla'ya seslenerek; "Bilgiyi kimden aldığını açıklasın" diye konuştu. Bu operasyonun “Saray” menşeli olduğunu iddia eden Öztrak, amacın, CHP'de karışıklık çıkarmak ve kumpas kurmak olduğunu ilerdi sürdü.

 

Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik, gelişmeleri “yalan haberden medet umanlar var” şeklinde değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan zaten “fırsat bu fırsat” deyip Kılıdaroğlu’na rest çekti ve “Ben cumhurbaşkanlığımı ortaya koyuyorum, sen de genel başkanlığı koyabiliyor musun” diye sordu. Kılıçdaroğlu ise “Seninle her yerde, her şartta tartışmaya hazırım. Yalnız geleceğim” cevabını verdi. Onların bu 'kayıkçı muhabbeti', bitmez!

 

Siyasetçilerin pireyi deve yaptığını ve birbirlerine hakaret etmek için hiçbir fırsatı kaçırmadıklarını biliyorduk ama bugün medyanın da hal-i pürmelali ortaya çıktı. Doğruya doğru; Rahmi Turan çok şey kaybetti. Toplum alıştı. Yandaş medya her gün ne iddialar ortaya atıyor! Birkaç gün içinde Rahmi Turan da unutur ama bu iyi bir şey değil aslına bakarsanız. Gazetecinin gazeteciye haber kaynağı olması da ne demek yahu?!. Siyaset kokmuştu. STK’lar kokmuştu! Medya kokmuştu! Bugün tuz da koktu!

Türkiye baştan sona temizlenmeye hazır olsun!

 

Resmin üzerinde sağa ve sola kaydırarak
bir önceki veya bir sonraki resme
geçiş yapabilirsiniz.

KÜNYE | İLETİŞİM | REKLAM | GİZLİLİK İLKELERİ | KULLANIM ŞARTLARI | PRIVACY POLICY |