23.06.2018 - 21:17
23 Haziran 2018 Cumartesi Türkiye Gündemi

Propaganda çalışmalarının son günüydü. Son saniyeye kadar koşturan cumhurbaşkanı adayları diyeceklerini dediler. Erdoğan kendisini Putin’den sonra en tecrübeli dünya lideri ilan etti…  Muharrem İnce ise “Nasıl olsa gideceksin, hiç olmazsa delikanlı gibi git” diye seslendi Erdoğan’a… Meral Akşener ise seçimin ikinci tura kalacağını ve Erdoğan’ı evine göndereceklerini söyledi…  

23 Haziran 2018 Cumartesi Türkiye Gündemi; özetle şöyle:

 

1)      İKİNCİ EN TECRÜBELİ DEVLET ADAMIYIM

Ak Parti Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan devlet yönetiminin tecrübe istediğine işaret etti ve  “En tecrübeli Sayın Putin, sonra ben” dedi.

 

2)      NASIL OLSA GİDİYORSUN, DELİKANLI GİBİ GİT BARİ

CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Maltepe Mitinginde “TÜKSAT canlı yayın frekansına sabotaj var” ihbarı alınca Erdoğan’a şöyle seslendi: “Nasıl olsa gidiyorsun, bari 2 dakika delikanlı ol da öyle git. Gitmenin de bir şerefi vardır, giderken doğru düzgün git!”

 

3)      ERDOĞAN’I EVİNE GÖNDERECEĞİZ

İYİ Parti Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener, seçimin ikinci tura kalacağını ve Erdoğan’ın evine gideceğini ileri sürdü.

 

4)      KEK Mİ İŞ Mİ?

Saadet Partisi Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu “Yarın Türkiye kıraathane mi açsın, fabrika mı yapılsın ona karar vereceğiz” dedi. Karamollaoğlu “kek” diyenlerle “iş” diyenlerin seçimi olduğuna işaret etti.

 

GÜNDEMİN YORUMU:

 

Türkiye yarın sandığa gidiyor. Bir tarafta “Cumhur İttifakı”, diğer tarafta “Millet İttifakı!” Cumhur “Bizdensen mesele yok. Değilsen, Osmanlı tokadına hazır ol” diyor; Millet ise “Barış” ve “kardeşlik” diyor ve aydınlık günler müjdeliyor… Cumhur “yerli” ve “milli” olanlara kucak açıyor; Millet “81 milyona!” Cumhur “Düşmanlık”tan besleniyor; Millet “Dostluk”tan. Adaylar diyeceklerini dedi… Sıra seçmende. Vatandaşın “Tamam” mı, “Devam” mı dediğini göreceğiz yarın.

 

Resmin üzerinde sağa ve sola kaydırarak
bir önceki veya bir sonraki resme
geçiş yapabilirsiniz.

KÜNYE | İLETİŞİM | REKLAM | GİZLİLİK İLKELERİ | KULLANIM ŞARTLARI | PRIVACY POLICY |