11.11.2019 - 12:17
Polisiye romanın Türk ve İspanyol fenomenleri  İstanbul’da buluşuyor

Kara roman ve polisiye yazınında İspanya ve Türkiye’nin en iyileri olarak bilinen Lorenzo Silva ve Ahmet Ümit “Kara Güzeldir” adlı söyleşisi ile edebiyat severlerin karşısına çıkacak. İstanbul Cervantes Enstitüsü tarafından Barceló İstanbul Otel’de organize edilen programa katılım ücretsiz olacak. Reytingi her gün yükselişte olan bir yazın türüne yaklaşan nitelikli bir kolokyum, Polisiye kitap severlerin yakından tanıdığı iki yazar ‘kara roman’ olarak bilinen polisiyeyi konuşmak için bir araya geliyor.

Lorenzo Silva ve Ahmet Ümit, İspanyol ve Türk yazınında bu türün en büyük ve en iyisi olarak bilinen iki yazar İstanbul’daki buluşmada esin kaynağı olarak; cinsiyetin gücü, insanın iyiliği ve kötülüğü, okur ve yazar kimliğiyle polisiye ve kara romanın kendi edebi kariyerleri üzerindeki etkilerinin neler olduğu hakkında konuşacaklar.

 

Söyleşide, polisiye yazını ve kara romana duyulan ilginin dünya çapında artmaya devam etmesi de ele alınacak. Usta yazarlar tarafından toplumsal cinsiyet çalışmaları, dedektiflik öyküleri ya da insanın karanlık yönlerinin kaleme alınmaya başlanmaları da öne çıkacak. Kara romanın, arkasına taktığı okuyucu kitlesi ve takipçisinin de gönlünü alarak, büyük sinema ekranını fethetmesi, oradan da günümüzün küçük ekranına sıçrayarak dizi film olarak karşımıza çıkmaya başlamasının yanı sıra; “Kara roman neden bize bu kadar çekici geliyor? Karşıt fikirli kimselerin dediği gibi sadece basit, eğlencelik bir yazın türü mü? Yoksa daha yüksek addedilen sekmelerde araştırma çalışmaları da gerektiren, makro bir yazın türü müdür?” sorularına da yanıt aranacak.

İstanbul Cervantes Enstitüsü tarafından bugün düzenlenecek “Kara Güzeldir” söyleşisi; Taksim’deki Barceló İstanbul Otel’de yapılacak ve etkinliğe sanatseverler ücretsiz olarak katılabilecekler.

 

Barceló Hotel Group:

87 yıl önce Mallorca’nın başkenti Palma de Mallarco’da Barceló Hotels & Resorts’un kurulmasıyla temelleri atılan Barceló Hotel Grubu; bugün 25 ülkede 251 oteliyle hizmet veren dünyanın önemli turizm şirketlerinden biridir. 27 binden fazla çalışanı, 54 binden fazla odaya sahip otel bölümü ve 685'in üzerindeki seyahat acentesi ile grubumuz İspanya'nın 2., dünyanın ise 29. büyük otel zinciridir. Barceló Hotel Group 4 ana markası olan Royal Hideaway, Barceló Hotels & Resorts, Occidental Hotels & Resorts ve Allegro Hotels ile hizmet vermektedir.

 

Tümüyle yenilenen beş yıldızlı Barceló Istanbul Oteli, şehrin en gözde ve merkezi bölgelerinden biri olan Taksim’de yer alıyor. Uluslararası standartlardaki servis yaklaşımı ve iş dünyasına özel yenilikçi uygulamalarıyla misafirlerine keyifli ve konforlu bir konaklama deneyimi sunan Barceló Istanbul’da 273 oda bulunuyor. Junior suite ve deluxe odalarında özel Türk hamamı ayrıcalığı da sunan otel, Chadir Restaurant, Sports & Tapas Restaurant, B-Lounge, B-Heaven Sky Bistro Bar, iki adet jakuzinin yer aldığı geniş güneşlenme alanı ve 1500 metrekarelik muhteşem Wellness ve Fitness Merkezi’yle de misafirlerine kusursuz bir konaklama için ihtiyaç duyduğu her şeyi sağlıyor. Toplantı ve etkinlik için gerekli tüm donanıma sahip Barceló İstanbul, 600 kişi kapasiteli 8 çok amaçlı salona  ev sahipliği yapıyor.

Resmin üzerinde sağa ve sola kaydırarak
bir önceki veya bir sonraki resme
geçiş yapabilirsiniz.

KÜNYE | İLETİŞİM | REKLAM | GİZLİLİK İLKELERİ | KULLANIM ŞARTLARI | PRIVACY POLICY |