04.10.2018 - 10:38
Marmara Form'da çocuklara "Mutlu 1 Gün"

İstanbul’un alışveriş ve eğlence merkezi Marmara Forum, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Çocuk Evleri Sitesi’nde kalan bir grup çocuğu daha ağırladı. “Marmara Forum’da Mutlu 1 Gün” projesi kapsamında 30 Eylül 2018 Pazar günü gerçekleştirilen etkinlik, Haliç Üniversitesi Gönüllülük Kulübü işbirliğiyle organize edildi.

Yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleriyle tüm çocuklara kucak açan Marmara Forum Çocuk Kulübü, bu kez de Haliç Üniversitesi Gönüllülük Kulübü’yle yaptığı işbirliği kapsamında, Çocuk Evleri Sitesi’nden gelen çocuklara benzersiz bir gün yaşattı.

 

Marmara Forum Çocuk Kulübü tarafından gerçekleştirilen “Motorlu Robotik ve Kodlama 4.0” ve “Motorlu Robotik ve Kodlama 8.0” atölyelerine katılan çocuklar, Haliç gönüllüleri eşliğinde verdikleri yemek molasının ardından bilim ve eğlence dolu programlarına Cinemaximum ile gerçekleştirilen işbirliği kapsamında, Fındık İşi filmini izleyerek devam ettiler.

 

Katılımcı çocuklar “Marmara Forum’da Mutlu 1 Gün” projesi kapsamında tüm yaşıtları gibi okula dönüş döneminin tadını çıkartma fırsatı elde etti. Marmara Forum Çocuk Kulübü, düzenlediği “Marmara Forum’da Mutlu 1 Gün” projesiyle, mutlu nesiller yetiştirmeye katkıda bulunma ve bu kapsamda çocuklara fırsat eşitliği sağlama misyonunu devam ettiriyor. İki yıldır süren proje kapsamında Marmara Forum, bugüne dek 500’den fazla çocuğu misafir etti.

 

Gönüllülük kulübü hakkında:

Gönüllü üniversite öğrencilerinin girişimi ile kurulan Haliç Üniversitesi Gönüllülük Kulübü (Haliç Gönüllüleri), Haliç Üniversitesi Rektörlüğü bünyesinde faaliyet gösteren bir öğrenci sosyal sorumluluk topluluğudur. 2013'ün Aralık ayında faaliyete geçen kulüp, bünyesinde farklı üniversitelerden 900’ü aşkın gönüllüsü ile 15 farklı sürdürülebilir proje yürütmektedir. Haftanın her günü yüzlerce gönüllüsü ile projelerine devam eden öğrenciler, herkesten bu konularda daha duyarlı olmalarını isterken, kapılarının, gönüllü olarak projelerde yer almak isteyen herkese açık olduğunu dile getiriyorlar. 

 

Resmin üzerinde sağa ve sola kaydırarak
bir önceki veya bir sonraki resme
geçiş yapabilirsiniz.

KÜNYE | İLETİŞİM | REKLAM | GİZLİLİK İLKELERİ | KULLANIM ŞARTLARI | PRIVACY POLICY |