04.01.2018 - 20:20
Acılı annenin çocuklarına vedası

Boşanma aşamasında olduğu eşi Ali Yardım'ın Maltepe'deki evinde pompalı tüfekle öldürdüğü 2 ve 4 yaşlarındaki kızlarının cenaze töreninde sinir krizi geçiren anne Dilek Yardım'ın feryadı yürekleri dağladı.

Maltepe’de babaları tarafından öldürülen iki kız  çocuğunun cenazesi defnedildi. Fındıklı Mahallesi'nde, önceki gün, babaları Ali Yardım tarafından  tüfekle vurularak öldürülen 4 yaşındaki Elif Mina ve 2 yaşındaki Miray Hira'nın  cenazeleri Adli Tıp Kurumu'ndan alınarak, Sancaktepe Hazreti Ali Camisi'ne  getirildi. Burada düzenlenen cenaze törenine, çocukların yakınları ve vatandaşlar  katıldı. Törende ayakta durmakta güçlük çeken ve sinir krizi geçiren anne Dilek  Yardım, yakınları tarafından güçlükle sakinleştirilmeye çalışıldı.

 
 

İMAM İZİN VERDİ ERKEKLERİN ARASINDA CENAZE NAMAZI KILDI

 

Babaları Ali Yardım tarafından öldürülen 4 yaşındaki Elif Mina ile 2 yaşındaki Miray Hira'nın cenaze namazları Sancaktepe Yenidoğan'daki Hz Ali Camii'de kılındı. Tabutların önünde bekleyen anne Dilek Yardım'a imam, erkeklerin arasında namaz kılabileceğini söyledi. Dilek Yardım da önde saf tutarak çocuklarının cenaze namazını kıldı.

 
 

'NE OLUR UYAN ANNEM'

 

Acılı anne Dilek Y. çocuklarının Türk bayrağını sarılı tabutlarını omuzunda taşırken, gözyaşlarına boğuldu. Kızlarının  tabutunun başında gözyaşı döken acılı anne, "Hiçbiriniz sahip çıkmadı. Hepinize  yalvardım, benim yavrularım gitti, benim kuzularım gitti. Kollamadınız bizi  korumadınız bizi. Hiçbirinizi istemiyorum, gidin buradan. Ne olur uyan anneciğim,  emziklerini getirdim, ne olur uyan Elif." diye feryat etti.  Daha sonra kılınan namazın ardından, Elif Mina ve Miray Hira'nın  cenazeleri, Sancaktepe'deki Yenidoğan Mezarlığı'nda toprağa verildi.

 

Maltepe Fındıklı Mahallesi Zambak Sokak'taki bir apartmanın giriş  katındaki evde silah seslerinin duyulması üzerine çevre sakinleri polise haber  vermiş, eve gelen ekipler Elif Mina (4), kardeşi Miray Hira (2) ile babaları Ali  Yardım'ın (29) cesedini bulmuştu. Yapılan araştırmada, Ali Yardım'ın, kızlarını  öldürdükten sonra intihar ettiği belirlenmişti.

 

OLAY

 

Eşi Dilek Yardım ile boşanma aşamasında olan Ali Yardım'ın polis nezaretinde haftada bir kez çocuklarını aldığı ve eşiyle telefonda tartıştıktan sonra Maltepe'deki evinde yaşları 2 ve 4 yaşlarındaki iki kızını pompalı tüfekle vurarak öldürdükten sonra, intihar ettiği ortaya çıkmıştı.

Resmin üzerinde sağa ve sola kaydırarak
bir önceki veya bir sonraki resme
geçiş yapabilirsiniz.

KÜNYE | İLETİŞİM | REKLAM | GİZLİLİK İLKELERİ | KULLANIM ŞARTLARI | PRIVACY POLICY |