31.12.2017 - 12:49
Ya sözünü tut, ya da in o koltuktan!

Ak Parti gençlere verdiği “BEDELLİ askerlik sözünü” tutmadan bitirdi 2017 yılın. Budur çok başını ağrıtacağa benziyor. Gençler, “BEDELLİ askerlik çıkmazsa oy vermeyiz” diyorlar çünkü.

2017 yılında dünya tam bir kaos yaşadı. Terör hemen her ülkeye uğradı ve dünyanın yüreğini ağzına getirmeye devam etti.

Dünya toplumları barışa duyduğu hasreti kendi içine kapanmakta buldu ve milliyetçilik duyguları ağır basmaya başladı.

Dünya kendini bir anda Endüstri 4.0 Devrimi’nin içinde buldu. Başta Almanya olmak üzere batılı şirketler, ucuz işçilik nedeniyle Asya ve Uzak Doğu’da kurdukları fabrikaları söküp ülkelerine taşımaya başladılar.

Amerika, yönetemediği NATO’yu harekete geçirmek için ona yeni bir düşman bulma gayreti içine girdi ve 1 milyar 500 milyon nüfuslu İslam ülkelerini terör ülkeleri ilân etme hususunda sinsi plan hazırlığı içine girdi.

Bu dünyanın bir üyesi olan Türkiye de kendini yalnızlaştırdı. Kavgacı çıkışları ve hırçınlığı dünya ile iletişimini kopardı. Türkiye yalnızlaşmanın nedenini kendinde değil, dış ülkelerde aradı ve onlara “düşman” dedi. Onunla yetinmeyip ülke içinde o dış güçlerin uzantıları olduğunu iddia edip birçok grup ve kişileri toplumun belli kesiminin önüne attı, “Alın, bunları parçalayın” diye. Bu durum Ak Parti İktidarının 2017 yılını öyle ya da böyle atlatmasına sebep olduysa da malzeme bitti. 2018 yılında yeni enstrümanlar bulmazsa, vatandaşa oyalamakta zorlanacağa benziyor.

Ak Parti İktidarının en büyük hatalarından biri de BEDELLİ bekleyen gençlere ve çiftçiye iki sene önce verdiği sözü tutmaması oldu. TAM BİR BASİRET TUTULMASI YAŞADI! Gençlere Konya Mitingi’nde “Bedelli askerliği çıkaracağım” diye söz vermişti. Çiftçi sözü ise “Traktörün deposunu bir ben dolduracağım, bir sen dolduracaksın” diye olmuştu.

Türkiye’de “seçim yılı” her ne kadar 2019 ise de Türkiye’nin oraya kadar beklemeye tahammülünün kalmadığını herkes biliyor. Tüm partiler meydana indi zaten. Ak Parti gençlere ve çiftçiye verdiği sözü tuttu tuttu, tutmadı vay haline! Haberciye haber vermek düşer. 

HAYIRLI SENELER. BARIŞ VE HUZUR DOLU; VERİLEN SÖZLERİN TUTULDUĞU BİR YIL OLSUN.

Resmin üzerinde sağa ve sola kaydırarak
bir önceki veya bir sonraki resme
geçiş yapabilirsiniz.

KÜNYE | İLETİŞİM | REKLAM | GİZLİLİK İLKELERİ | KULLANIM ŞARTLARI | PRIVACY POLICY |