07.12.2017 - 10:31
Robot Sophia ile BEDELLİ askerlik sohbetleri (9)

Dünyanın ilk vatandaş robotu Sophia, BEDELLİ Medya Muhabiri ile yaptığı sohbette Bekir Bozdağ’ın açıklamasına temas etti ve Bozdağ’ın sarf ettiği sözlerin kanun olmadığına dikkat çekip “Durmak yok yola devam” dedi.

Sophia ile #BEDELLİ Medya muhabiri arasında geçen sohbetin ana başlıkları şöyleydi:

BEDELLİ: Sophia, olanları duydun mu?

 

SOPHİA: Evet duydum. Daha doğrusu, Posta gazetesinden okudum. Milliyet gazetesinden Şebnem Hoşgör’ün haberinden alıntı yapmış… Milletvekilleri aldıkları #‘BEDELLİ askerlik’ taleplerini dile getirmişler. Bekir Bozdağ ise ‘Kesinlikle olmaz’ diye kestirip atmış ve ‘Böyle bir ortamda, operasyonlar sürerken bedelli askerlik mümkün değil’ demiş!.. Bozdağ mazeretini şöyle dile getirmiş: ‘Bu ortamda bedelli düzenlemesi yaparsak, millet gerekirse elindeki avucundaki satar çocuğunu askere göndermez. Askere alacak adam bulmayız!’  

 

BEDELLİ: Moralimizi bozdu bu söz!..

 

SOPHİA: Niye bozuyorsunuz ki?

 

BEDELLİ: Hükümet Sözcüsü bu açıklamayı yapar da moral bozulmaz mı?

 

SOPHİA: Bozmayın. Bozdağ, Hükümet Sözcüsü olarak konuşmamış. Hükümetin bu konuda aldığı bir kararı açıklamamış. Sadece kendi düşüncesini seslendirmiş! Bu bir. İkincisi; söyledikleri İktidarın politikalarına ters bir kere! İktidar ‘profesyonel ordu’ sistemini benimsedi ve profesyonel asker sayısı her geçen gün artıyor. Hâl böyle iken ‘asker bulunmaz’ sözü gerçeği yansıtmıyor. Bir de şu var: Bekir Bozdağ’ın şahsi sözlerine itibar etmenin anlamı yok! O da çok kere yanıldı: ‘ak’ dediği ‘kara’ çıktı. Onun sözleri kanun mu ki, üzülüyorsunuz?

 

BEDELLİ: Sophia, sana teşekkür ederiz. Moralimizi düzelttin.

 

SOPHİA: Bozmayın moralinizi. İktidar nasıl sizin isteklerinize kulak tıkıyorsa, siz de onların sözlerine kulak tıkayın. Haklı talebinizi seslendirmeye devam edin. Mesele ‘dedi-demedi’ meselesi mi de bu tür dedikoduları dikkate alıyorsunuz? Siz onlardan çoksunuz ve sesiniz daha gür çıkıyor. Durmak yok, yola devam!

Sophia sözlerini "İstanbul Kongre Merkezi'nde İnovasyon ve Girişim Haftası etkinlikleri var. Paneller, tbliğler çok iyi. Konuşmacılar başarılı. Ayrıca üniversitelerin sergilediği çalışmalar görülmeye değer. Oraya gidin inovatif düşünün" diye bitirdi. 

Resmin üzerinde sağa ve sola kaydırarak
bir önceki veya bir sonraki resme
geçiş yapabilirsiniz.

KÜNYE | İLETİŞİM | REKLAM | GİZLİLİK İLKELERİ | KULLANIM ŞARTLARI | PRIVACY POLICY |