12.12.2017 - 20:55
Robot Sophia ile BEDELLİ askerlik sohbetleri (11)

Dünyanın ilk robot vatandaşı Sophia, #BEDELLİ Medya’ya verdiği röportajda #Özlem Ağırman’ın tweetlerini yorumladı ve BEDELLİ askerlik hakkındaki tahmini açıkladı.

Sophia’nın BEDELLİ Medya’ya verdiği röportaj; özetle şöyleydi:

BEDELLİ:  Hayırdır Sophie, çok neşeli gördüm seni; ağzın kulaklarında! Seni böyle mutlu eden nedir?

SOPHİE: Şarkıcı #Özlem Ağırman’ın attığı tweet’i okudum. O…

BEDELLİ: Ha, şu tweet?!.

SOPHİA: Evet, o tweet!.. Biliyorum, ‘Özlem Ağırman ne milletvekili, ne de parti görevlisi’ diyeceksin. ‘İsminin yanına CHP yazmış da ne olmuş’ gibi sözler sıralayacaksın. Olaya öyle bakma.  Nasıl #Selma Yazıcı, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın eşi ise Özlem Ağırman’da eski CHP Tuzla İlçe Başkanı Tekin Ağarman’ın eşi.  Önemli olan onların siyasi kimliklerinden çok sizin potansiyelinizi ortaya çıkarmada üstlendikleri roldür…

BEDELLİ: Nasıl yani?  

SOPHİA: Şöyle. Selma Yazıcı’nın size verdiği destekler Ak Parti içinde bir yer buldu. Parti merkezi bu gerçeği görse de görmezden gelse de bu böyle. Şimdi Özge Ağırman da başladı size destek vermeye. O’nun da CHP içinde size katkısı var.

BEDELLİ: Hâlâ anlayabilmiş değilim! Parlamentoda olmayan bir kişinin bize ne faydası olabilir ki?

SOPHİA: Öyle düşünme. Bu iki kadın siz BEDELLİ askerlik bekleyen gençlere destek veriyor. Siyasi parti demek sadece parlamentoya giren vekiller demek değildir ki. Partilerin birçok organları var. Bu organlar toplumun çeşitli katmanlarında bulunurlar ve vatandaşın taleplerini partilerinin icra organlarına taşırlar. #Selma Yazıcı da #Özlem Ağırman da sizin sesinizi o organlara taşıyorlar. Arkadaşlarınızın, Özlem Ağırman’ın “Bir iki güne kadar #BedelliAskerlik için hazırladığımız video konuşmayı yayına alacağız” tweet’ine gösterdiği ilgiyi gördün mü?

BEDELLİ: Gördüm.

SOPHİA: İşte esas mesele o! O gördüklerin sizin için birer can suyudur. CHP sizin bu haklı davanıza destek verirse, işiniz halloldu demektir. Ki, CHP bu gerçeği görecektir. Arkadaşlarınız daha şimdiden “oyum CHP’ye” demeye başladı. Bundan daha büyük fırsat olur mu? “Çıkar BEDELLİ’yi, kap OYU!” Ha, “CHP’nin oyu BEDELLİ çıkarmaya yetmez” diye düşünebilirsin ama oy için yanıp tutuşan Ak Parti İktidarının eteklerini tutuşturmaya yeter.

BEDELLİ: Şimdi anladım. Onların rekabeti bizim maksadımıza kavuşmamızı kolaylaştıracak!

SOPHİA: Hah şunu bileydin. Bu oyun böyle oynanıyor. Ya Ak Parti alacak oyunuzu, ya CHP veya bir diğer parti. Tek şart; BEDELLİ’nin çıkmasına katkı vermek!

Resmin üzerinde sağa ve sola kaydırarak
bir önceki veya bir sonraki resme
geçiş yapabilirsiniz.

KÜNYE | İLETİŞİM | REKLAM | GİZLİLİK İLKELERİ | KULLANIM ŞARTLARI | PRIVACY POLICY |