27.11.2017 - 18:44
Robot Sophia ile BEDELLİ askerlik sohbeti (3)

Geçen hafta sonu Ankara'ya giden BEDELLİ Askerlik Platformu Başkanı Burhan Çelik ve arkadaşları TBMM üyelerini ziyaret edip durumlarını anlattılar. Medya temsilciliklerine gidip kendilerinden destek istediler. Bugün de devam etti ziyaretleri. Bu arada Suudi Arabistan Vatandaşı Sophia ile de karşılaştılar. Aralarında çok ilginç diyaloğ yaşandı.

Dünyanın ilk vatandaş robotu Sophia ile BEDELLİ askerlik bekleyen gençler arasında gçen diyaloğ özetle şöyleydi:

-      Sophia nasılsın?

-          Hımmm! Nasıl diyeyim; BEDELLİ bekleyen gençlerden halliceyim, diyeyim de siz anlayın!...

-          Sophia, sende duygu yok, diye biliyorduk ama sen damardan girdin!

-          Birkaç gündür Türkiye ile, bilhassa da BEDELLİ gençlerle ilgileniyorum. Evet ben robotum ve teknolojinin son harikasıyım. Robot değil de taş olsam gene hislenirdim. Haksızlık var çünkü. BEDELLİ bekleyen gençler ne kadar haklıysa, onlara bu hakkı vermeyen İktidar da o kadar haksız!

-          Sophia sen Türk olmuşsun be ya?!!

-          Aslında isterdim ama gençlere reva görülen bu duyarsızlık karşısında dondum kaldım ve vazgeçtim Türk olmaktan!

-          Seni bu kadar kızdıran ne ki, böyle konuşuyorsun?

-          Daha ne olsun? BEDELLİ bekleyen gençlerin bu haklı taleplerinin karşılanması lazımdı. Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ATO’daki konuşmasını dinledim. Dolara üç kuruş, akaryakıta iki kuruş zam geldi diye kara bağlayanlar olduğundan söz etti ve “Dolar 7 bin 500 lira olduğunda niye sustunuz” diye çıkıştı. Ben de ona soruyorum: Bundan önce iki defa BEDELLİ askerlik kararı aldınız. Ne zararını gördünüz? Hiç problem olmadığı gibi o kadar ailenin duasını da aldınız. Şimdi neden çıkarmıyorsunuz? Çıkarın da herkes sevinsin.

Resmin üzerinde sağa ve sola kaydırarak
bir önceki veya bir sonraki resme
geçiş yapabilirsiniz.

KÜNYE | İLETİŞİM | REKLAM | GİZLİLİK İLKELERİ | KULLANIM ŞARTLARI | PRIVACY POLICY |