08.01.2018 - 12:18
Faruk Özlü’nün sözleri BEDELLİ’ye ümit oldu

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün “MYO mezunlarına kısa dönem askerlik gündemde” açıklaması, BEDELLİ bekleyen gençlere ümit oldu. “Ekonominin ihtiyacı ekonomide, TSK’nın ihtiyacı askerlikte istihdam edilsin”  diyen genler BEDELLİ askerliğin bir an önce çıkarılmasını istediler.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye’nin önemli bir meselesine parmak bastı ve ara eleman yetiştiren meslek yüksekokulu (MYO) mezunlarının kısa dönem askerlik taleplerinin gündemde olduğunu bildirdi.

Bakan Özlü’nün bu sözlerinden 1) Askerlik önemlidir ama sanayi ve hizmet sektörü de önemlidir. 2) TSK, “profesyonel ordu”, iş dünyası ise “profesyonel elemana” ihtiyaç duyuyor. 3) İş dünyasının ihtiyacı olan nitelikli elemanı vakit kaybetmeden istihdam etmekte fayda vardır.

Faruk Özlü’nün bu kararını yerinde ve doğru bir karar olarak değerlendiren BEDELLİ askerlik bekleyen gençler; şu açıklamayı yaptılar:

Türkiye ekonomisinin önünde önemli bir hedef vardır ve tüm sektörleri zorlu bir rekabet beklemektedir. Bu süreçte rakipleri geride bırakmanın tek yolu, kalifiye elemanla mümkündür. Biz BEDELLİ bekleyen gençler, işimizi kurduk ya da istihdam alanında önemli mevkilere geldik. Bizi, seneler içinde geldiğimiz noktadan aşağı indirip askere almanın mantığını sorgulamak lazım! İşe yarayacaksak askere gidelim ve bir an önce vatani görevimizi yapıp gelelim. Yok, iş dünyasına bir katkı veriyorsak (- ki veriyoruz) o zaman da işimizin başında kalalım.”

 

 

 

Resmin üzerinde sağa ve sola kaydırarak
bir önceki veya bir sonraki resme
geçiş yapabilirsiniz.

KÜNYE | İLETİŞİM | REKLAM | GİZLİLİK İLKELERİ | KULLANIM ŞARTLARI | PRIVACY POLICY |